Międzypokoleniowa Gwiazdka w Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
Data dodania wpisu: czwartek 06 grudzień 2018

Międzypokoleniowa Gwiazdka w Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

17 grudnia o godzinie 18.00 Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na ostatni w tym roku i zarazem świąteczny poniedziałek z tańcem. Święta jest to m.in. czas spotkań kilku pokoleń. Dlatego artystyczną część wieczoru wypełnią międzypokoleniowe projekty taneczne. Nie zabraknie też rozmowy o książce, okazji do wylosowania prezentów, wspólnego świątecznego poczęstunku oraz oraz spotkania artystów z widzami.

Wieczór rozpocznie finał projektu laboratorium środowiskowego CST “Taniec w bibliotece - la Danza i el Baile” autorstwa Małgorzaty Matuszewskiej. Jest to cykl rozmów obejmujący 10 spotkań z osobowościami świata tańca i baletu oraz książkami.  Dalszy etap wieczoru wypełni część artystyczna, którą zainauguruje spektakl „Konstelacje” Pauliny Święcańskiej i Romualda Woźniaka. Na scenie spotkają się dwa pokolenia: tancerze – Aleksandra Osowicz oraz Paweł Konior oraz amatorzy tańca – performerzy w wieku 50+ - wspólnie podejmując takie zagadnienia, jak upływ czasu, miłość, przeznaczenie, natura ludzka, wybory. W spektaklu wykorzystane zostaną elementy metody ustawień systemowych wg Berta Hellingera. Kolejnym spektaklem świątecznego wieczoru będzie premiera „Wbijamy na balet” - taneczny duet ojca z córką, w wykonaniu Isabelle Kladjy i Marka Klajdy, studium osobistej, rodzinnej relacji. Co istotne spektakl w choreografii Thierry’ego Vergera został zrealizowany w jego autorskiej technice Modal Underground.

Po spektaklach odbędzie się wigilijny poczęstunek i spotkanie artystów z widzami, które poprowadzi  Joanna Szymajda.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie (CST) jest to projekt, który powstał z inicjatywy warszawskich artystów/ek i teoretyków/czek. Jego nadrzędnym celem jest promocja działań organizacji, kolektywów i artystów/ek niezależnych poprzez kreowanie atrakcyjnej oferty dla miłośników/czek tańca i współpraca w obszarze: edukacyjnym, teoretycznym, artystycznym i społecznym oraz wzmacnianie obecności tańca w Warszawie. Rok 2018 upłynął pod hasłem edukacji. Projekt Centrum Sztuki Tańca w Warszawie współfinansuje m.st. Warszawa.

 

17 grudnia 2018

Międzypokoleniowa Gwiazdka w Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

 

18:00 Finał projektu Laboratorium środowiskowego CST „Taniec w bibliotece – la Danza i el Baile” | Małgorzata Matuszewska

 

19:00 Spektakl „Konstelacje” |  Paulina Święcańska, Romuald Woźniak

Koncepcja i choreografia: Paulina Święcańska

Reżyseria: Romuald Woźniak

Kreacja postaci: Aleksandra Osowicz, Paweł Konior, Małgorzata Czaban, Magdalena Sztylińska, Krzysztof Sztyliński

Muzyka: kolaż muzyczny

 

 

20:00 Oficjalne zamknięcie projektu CST w roku 2018

20:15 Premiera spektaklu „Wbijamy na balet” | Thierry Verger

Choreografia: Thierry Verger

Muzyka: Marcin Dutka

Wykonanie: Isabelle Klajda, Marek Klajda

 

Po premierze zapraszamy na świąteczne spotkanie, które poprowadzi Joanna Szymajda

Poczęstunek świąteczny zapewnia Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’

 

 

***

 

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa /  ZASP – Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatrdlawas, Teatralia.com.pl, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie Siedziba: Dom Kultury Kadr ul. Przemysława Gintrowskiego 32 02-697 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu http://www.dkkadr.waw.pl/k/repertuar/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

 

 

 

 

Partnerzy

Projekt i wykonanie CreActive Team
All right reserved