#TAŃCZMY Kontakt Improwizacja

26 kwietnia organizatorzy niedzielnych laboratoriów i jamów kontakt improwizacji wzięli udział w akcji #tańczMY związanej z obchodami międzynarodowego dnia tańca (29.04.2020), której inicjatorem był Instytut Muzyki i Tańca.

W związku z panującą pandemią nie mogliśmy zatańczyć razem na sali w Mazowieckim Instytucie Kultury, ale mogliśmy zadziałać w innym wymiarze.

W grupie prowadzących niedzielne jamy powstały dwa projekty, które właśnie 26 kwietnia (w niedzielę – nasz stały jamowy dzień) zostały wspólnie zrealizowane.

 1. Krajobraz czułych miejsc– rozmowa i refleksja w ramach laboratorium o tym czym jest nasza praktyka kontakt improwizacji, w jaki sposób korzystać z jej zasobów teraz.
  Spotkanie odbyło się o 18:00 i trwało pona godzinę.
  Facylitowały spotkanie: Angelika Mizinska, Ksenia Opria, Natalia Oniśk
  W wirtualnym spotkaniu wzięło udzia pond 15 uczestników.
 2. Film taneczny stworzony w czasach pandemii dotyczący artystycznej refleksji na temat techniki kontakt improwizacji.
  „Świat stanął do góry nogami. Improwizacja nabrała nowego znaczenia. Co zostało z kontakt improwizacji jeśli zabrać drugiego człowieka? Na czym można się wesprzeć/oprzeć, kiedy nie ma partnera?”
  Realizacja filmu: Hanna i Michał Jurczak
  Taniec: Hanna Jurczak, Paulina Święcańska, Julia Tomiczek

Oba działania powstało w wyniku rozmów
Laboratorium i Niedzielny Jam Kontakt Improwizacji (Tomasz Domański, Hanna Jurczak, Tomasz Kawka, Angelika Mizińska, Natalia Oniśki, Ksenia Opria, Robert Pyciarz, Asia Sieradzan, Paulina Święcańska, Julia Tomiczek, Andrzej Woźniak) w ramach Centralnej Sceny Tańca.

taniecPOLSKA.pl

Autorką grafiki Confinement activity, Collage & Traces III jest Daniela Schwartz (wykorzystana za zgodą artystki)