SCENA CST
CST edycja II

Scena CST to przestrzeń dla środowiska artystów tańca zajmujących się twórczością w obszarze tańca współczesnego, performansu i sztuk pokrewnych, w tym produkcją i prezentacją spektakli. Przestrzeń będzie otwarta dla różnych grup artystów: młodych, studentów szkół o kierunkach związanych z tańcem, grup/kolektywów artystycznych zrzeszających adeptów oraz zawodowych artystów i tancerzy. Scena CST będzie tematycznie korespondować z Kinem Tańca. Każdy wieczór Sceny CST będzie odpowiadał jednemu tematowi, który będzie poruszany również podczas prezentacji filmów.

Kuratorka: Magdalena Brzozowska

SCENA CST wieczór 1 / IZOLACJA

Izolacja, doświadczana nie od dziś, nabiera nowego spojrzenia i perspektywy w dzisiejszej rzeczywistości. Wydarzenia ostatniego roku, miały wpływ również na twórczość artystów. Codzienność w zamknięciu i ograniczeniach, to również czas na zadawanie nowych pytań i szukanie odpowiedzi w ruchu i kreacji. Alienacja, wyobcowanie, samotność, odizolowanie, zamknięcie, pominięcie, a może jednak swoboda, wolność, jedność, nierozłączność, transformacja i doświadczenie. Pierwszy wieczór Sceny CST połączy premiery, realizacje, które zostały stworzone podczas pierwszych miesięcy zamknięcia światowej pandemii, oraz te starsze. Pokazuje to jak temat wyizolowania, zamknięcia, czy odosobnienia jest wciąż żywy, aktualny i zmienia tylko kolory. Czy jest to potrzeba bycia z drugim człowiekiem, odłączeniem i brakiem kontaktu z otoczeniem. Czy może jest to coś, co nie pozwala być  sobą w pełni będąc razem. Moment na stawianie granic, czy połączenie. Czym dla nas jest izolacja? Jak wiele ma odsłon, pytań, niewiadomych, doświadczeń, a jak wiele wartości? Jak często izolujemy się od samych siebie?

Poprzez selekcję zostały wytypowane spektakle o dużej różnorodności artystycznej. Okazję do zaprezentowania się będą mieli tancerze z Polski działający również na scenie międzynarodowej oraz z Francji.  

Program wieczoru:

„PRELUDIUM CZUŁOŚCI” / taniec: Wojciech Rybicki, Natalia Wojsyk / choreografia: Marzena Kobryń

„untold manifesto” /taniec i chorografia: Joanna Brodniak 

„DEVICE” / taniec i choreografia:  Marcin Motyl

„La la la la la” / Magdalena Widłak 

„Nie przepraszaj” / taniec: Claire Saintard , Marek Klajda / choreografia: Thierry Verger