SCENA CST
CST edycja V

Dział programowy CST-Scena prezentuje szerokiej publiczności spektakle z obszaru tańca współczesnego, performansu, teatru fizycznego oraz sztuk pokrewnych. Pokazuje prace różnych grup artystów i artystek: studentów_ek oraz absolwentów_ek szkół o kierunkach związanych z tańcem; artystów_ek niezależnych, grup/kolektywów/zespołów zrzeszających adeptów_ki, zawodowych tancerzy_ki, amatorów_ki, a także grup międzypokoleniowych.

Program CST-Sceny jest realizowany w trzech blokach: „Taniec, dialog, człowiek, kultura”, „Scena otwarta dla młodych” oraz „Taniec i Nowe Media”.

Kuratorka: Katarzyna Stefanowicz

WIECZÓR 1 / HOLY MELANCHOLY / ILLUSIONS OF SHAMELESS ABUNDANCE​

To szeroka rozlewność życiowych fal, bez szarpanych linii granicznych. Fale przelewają się potężnym, oleistym echem dalekiej burzy. To o melancholii, określonej przez Zygmunta Freuda następująco: „stan żałoby i jednoczesny <<brak zgody>> na odczuwanie żalu po stracie nam bliskiego. To moment, w którym strata staje się tak nie do zniesienia, że połyka ją nieświadomy świat, gdzie żal wciąż istnieje, ale jest nie do przetworzenia przez świadomy umysł”.

„Solo stanowi osobisty postulat i zarazem mizantropijną refleksję będącą głosem w kwestii dążeń współczesnych realiów i konsekwencji, które za sobą niosą. 

To iluzje bezwstydnych obfitości, które kreuję, których doświadczam, w których żyję, żeby utrzymać się w świecie wstydnych granic, a upadając, nie zapominam udawać, że nadal stoję na ziemi, na którą nie zasługuję. Stoję spokojnie, trzymam fason i pamiętam, żeby nie zapomnieć o butach.” – Katarzyna Leszek

TWÓRCZYNIE I TWÓRCY

Teatr Tańca Nieznany 
reżyseria i choreografia: Katarzyna Leszek
wykonanie: Jagoda Wasilewska, Julia Radziszewska, Agnieszka Brzezińska, Joanna Kukiełka, Weronika Nowosad, Weronika Lempe, Ewa Krzywicka, Filip Hylewicz 
kostiumy: Katarzyna Leszek, Julia Radziszewska 
warstwa muzyczna: Katarzyna Leszek z wykorzystaniem utworów zespołów De Ambassade „Geen Genade” oraz Hermanos Gutiérrez „El Camino De Mi Alma” 
reżyseria światła: Katarzyna Leszek
solo: Katarzyna Leszek

WIECZÓR 2 / CONNECTED/DISCONNECTED

„Connected/Disconnected” to taneczny performance, w którym artyści podejmują temat połączeń: relacyjnych, rytmicznych, ruchowych, kostnych, intencyjnych, intuicyjnych, dźwiękowych, tych widocznych i niewidocznych. Spektakl to dialog pomiędzy tancerzami o różnych korzeniach i językach ruchu oraz muzykiem, spajającym każdy z tych języków w sieć połączeń. Publiczność ma możliwość doświadczania ruchowej opowieści improwizowanej tworzonej na bieżąco na scenie.

TWÓRCZYNIE I TWÓRCY

wykonanie: Lena Skrzypczak, Victoria Silvero, Bartosz Przybylski, Michał Strugarek, Wojciech Furman, Patryk Gorzkiewicz.
muzyka: MARMØ (Franciszek Jackowski)
koncepcja: Patryk Gorzkiewicz