TRANSFORMING EMOTIONS: Nonviolent Communication meet Contact Improvisation

TRANSFORMING EMOTIONS: Nonviolent Communication meet Contact Improvisation

Szkolenie Międzynarodowe
09 – 16 listopada 2023

Porozumienie Bez Przemocy (NVC) stworzył ponad 40 lat temu Marshall B. Rosenberg – Amerykański psycholog, mediator, pisarz i nauczyciel. Dzisiaj ta niezwykła metoda jest stosowana w 35 krajach świata. Język Porozumienia Bez Przemocy określany jest językiem żyrafy lub językiem serca i zwiększa szanse na tworzenie z innymi kontaktu opartego na zaufaniu i wzajemnym szacunku. Porozumienie bez Przemocy (NVC) poprzez cztery proste kroki i konkretne wskazówki ułatwia tworzenie empatycznych relacji.
Wychodząc z założenia, że potrzeby wszystkich ludzi są uniwersalne i jednakowo ważne, NVC pozwala budować żywe, autentyczne, bliskie, pełne zrozumienia relacje, uczy, jak brać odpowiedzialność za swoje życie i potrzeby oraz jak pomagać innym w docieraniu do swoich pragnień i możliwości ich konstruktywnego zaspokojenia.

Natomiast druga technika, która będzie pogłębiana podczas treningu to Kontakt Improwizacja powstała ponad 50 lat temy w USA wprowadzona m.in przez Steva Paxtona i wielu tancerzy z nim współpracujących. Kontakt improwizacja to doświadczania swojego ciała w ruchu w komunikacji z innym ciałem w przepływie i dialogu czyli niewerbalnej rozmowie, której można doświadczyć wyłącznie poprzez praktykę opartą także na zaufaniu i wzajemnym szacunku do drugiego człowieka. To także budowanie świadomości swojego ciała, pewności siebie i umiejętności określania i stawiania własnych granic a także moderowania swojej sfery emocjonalnej poprzez ciało fizyczne.

Jest to kontynuacja projektu z 2022 roku Empathy Matters: Embodying Nonviolent Communication i pogłębienie zagadnień oraz rozszerzenie zakresów i obszarów komunikacji werbalnej i niewerbalnej w połączeniu dwóch niezwykłych technik głębokiej pracy zarówno ze sobą samym jak i innymi NVC spotyka CI.

ZESPÓŁ:
Sylwia Federico
Paulina Orbitowska-Fernandez
Paulina Święcańska

Szczegółowe informacje o projekcie.

Zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem “GUIDE through EMOTIONS”, w którym znajdują się praktyczne wskazówki jak pracować samodzielnie z wymagającymi emocjami.

ORGANIZACJE PARTNERSKIE: