ANIMACJE SPOŁECZNE
CST edycja V

SUPŁY, KOLORY, MOC – czyli krótka przypowieść o uczuciach
Spektakl opowiada o różnych obliczach miłości w rozmaitych przestrzeniach naszego życia, życia kobiet. Traktuje o tym, jak ważna w miłości do innych jest miłość do siebie samej. Marzymy o idealnej, pięknej, prawdziwej miłości, a tymczasem niekiedy wchodzimy w skomplikowane relacje, z których trudno się oswobodzić.
Pragniemy przestrzeni, by kochać. Chcemy oddychać miłością. Czasem jednak miłość, której tak szukałyśmy, natrafia na przeszkody, gubi się, przestaje być sobą. Zapominamy o miłości do samych siebie. Od tego przecież zaczyna się wszystko: by kochać innych, trzeba najpierw pokochać siebie. Świadomość tego faktu może nam pomóc w budowaniu relacji z innymi ludźmi. Tu zaczyna się droga do wyzwolenia i uzdrowienia.
Część z Nas wie, o czym tańczy, o czym mówi. Część z nas nie rozumie pozostałych. Może te się dostosowują, a może nieśmiało lub też stanowczo dosyłają wiadomości z innych orbit, aktualizują znaczenia w słowniku i uzupełniają brakujące konteksty na marginesie.
Spektakl jest projektem społecznym zrealizowanym przez pasjonatki ruchu i tańca pod przewodnictwem choreografki i pedagożki Pauliny Święcańskiej.

TWÓRCZYNIE I TWÓRCY
Koncepcja i reżyseria: Paulina Święcańska
Światła i wsparcie reżyserskie: Romuald Woźniak, Monika Sidor
Przygotowanie i wybór ścieżki dźwiękowej: Katarzyna Guzowska i Paulina Święcańska, Agnieszka Gwadera
Kreacja postaci i storytelling: Sabina Błażejowska, Grażyna Cholewińska, Nat Dro, Katarzyna Guzowska, Agnieszka Gwadera, Iza Kaczmarczyk, Anna Kwaśniak, Agnieszka Motyl, Monika Olczyk, Beata Papiernik, Krystyna Słowik, Monika Staśkiewicz, Magdalena Szymańska, Joanna Teodorowicz, Ewa Wojciechowska, Edyta Wojciuk