EMPATHY MATTERS: Embodying Nonviolent Communication

Empathy Matters: Embodying Nonviolent Communication
Szkolenie Międzynarodowe
24 Maja – 02 czerwca 2022

Porozumienie Bez Przemocy (NVC) stworzył ponad 40 lat temu Marshall B. Rosenberg – Amerykański psycholog, mediator, pisarz i nauczyciel. Dzisiaj ta niezwykła metoda jest stosowana w 35 krajach świata. Język Porozumienia Bez Przemocy określany jest językiem żyrafy lub językiem serca i zwiększa szanse na tworzenie z innymi kontaktu opartego na zaufaniu i wzajemnym szacunku. Porozumienie bez Przemocy (NVC) poprzez cztery proste kroki i konkretne wskazówki ułatwia tworzenie empatycznych relacji.
Wychodząc z założenia, że potrzeby wszystkich ludzi są uniwersalne i jednakowo ważne, NVC pozwala budować żywe, autentyczne, bliskie, pełne zrozumienia relacje, uczy, jak brać odpowiedzialność za swoje życie i potrzeby oraz jak pomagać innym w docieraniu do swoich pragnień i możliwości ich konstruktywnego zaspokojenia.
W trakcie szkolenia poznamy podstawy NVC, które będą pogłębione poprzez praktykę ruchową inspirowaną improwizacją kontaktową.

ZESPÓŁ:
Sylwia Federico
Paulina Orbitowska-Fernandez
Paulina Święcańska

Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ

Zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem “Empathy Matters”, w którym znajdują się praktyczne wskazówki jak wzmacniać empatię do siebie. KLIKNIJ TUTAJ

ORGANIZACJE PARTNERSKIE:

ORGANIZATION FOR RECONCILIATION

Francja

DOMUS ANIMUS

Łotwa

ANIMEPAF

Portugalia

friends of Children of romania

Rumunia