Vedic Art

Kilka słów wstępu

Vedic Art jest metodą opracowaną przez szwedzkiego artystę Curta Källmana (1938 – 2010). Metoda Vedic Art zaczęła kiełkować wtedy, gdy on rozpoczął swą wewnętrzną podróż rozwoju osobistego aby odnaleźć niezależny, nieograniczony sposób wyrazu artystycznego w swej kreacji. Fundamentalną częścią metody jest: “17 zasad Vedic Art”, które odnoszą się do sztuki tworzenia życia codziennego oraz kreacji w sztuce artystycznej. Słowo “Vedic” oznacza wiedzę, mądrości i wywodzi się z sanskrytu, starożytnego języka hinduskiego. Curt poznał nazwy tych zasad w 1974 od szanowanego hinduskiego nauczyciela Medytacji Trascdendentalnej Maharishiego Mahesha Yogi (1918 – 2008).

Fundamentalnym założeniem “Vedic Art” jest przesłanie, że my wszyscy posiadamy w sobie wyjątkową moc twórczą i wiedzę wewnętrzną jak żyć i kreować już od dnia narodzin. Malowanie jest tutaj ważnym narzędziem, służącym do wydobycia tych wewnętrznych zasobów, tak aby mogły one zostać użyte w świadomy i konkretny sposób w życiu i w sztuce.

Vedic Art bo to spotkanie z własną kreatywnością i możliwością obudzenia w sobie nieograniczoności. W aktywnym procesie doświadczysz transformacji świadomości na wielu poziomach: duchowym, emocjonalnym, intuicyjnym i materialnym. Dotkniesz mocy sprawczej w akcie twórczym, którą przeniesiesz do codziennego życia. Rozwój przez doświadczenie ma największą wartość i najwyższą jakość, gdyż jest osobistym, bardzo indywidualnym i niepowtarzalnym przeżyciem.

VEDIC ART: ROzbłysk Inspiracji, czuła droga do siebie

Tematem przewodnim czwartej edycji Rozbłysku Inspiracji będzie “czuła droga do siebie” – indywidualna podróż, która ukoi i utuli nasze emocje, nasze ciała i nasze dusze. Każdy ma inne tempo i czas, inną drogę i cel ale wszyscy będziemy ją przebywać w czułości do siebie w utuleniu i empatii do swoich potrzeb i pragnień. A na końcu drogi spotkamy siebie w akceptacji i trosce oraz bezwarunkowej miłości.

Będziemy pracować w technice Vedic Art, która rozbudzi Wasze potencjały twórcze. Każdym zmysłem poznacie czym jest pasja kreacji, eksperyment i odwaga twórcza. Poznacie wiele różnych dróg i możliwości wyrażania swoich emocji poprzez kolory, fakturę i formę. Dzięki temu zbliżycie się do esencji swojego wewnętrznego artysty w przyjaznym i wspierającym środowisku innych twórców i przewodników w Waszej podróży.

Dodatkowo zapraszamy Was na autorskie poranne i wieczorne zajęcia z ruchem  improwizacją, kontakt improwizacją oraz ruchem autentycznym.

Głównym celem projektu jest rozwijanie samoświadomości poprzez działania twórcze w technice malowania intuicyjnego Vedic Art., oraz techniki pracy z ciałem takie jak m.in. improwizacja, kontakt improwizacja, ruchu autentyczny. Dodatkowe cele to pogłębianie relacji międzyludzkich, wzmocnienie kontaktu z przyrodą a także redukcja stresu i napięć poprzez pracę z ciałem i ćwiczenie uważności w działaniach manualnych.

TERMIN:

23-30 czerwca 2024

MIEJSCE:

Dwór w Bronicach

PROWADZĄCE:

Grażyna Cholewińska
Paulina Świecańska
Agnieszka Gwadera

KLIKNIJ TU, by dowiedzieć się wszystkich szczegółów związanych z wyjazdem.