Świetliste Kręgi Kobiet

Jak powrót do domu z dalekiej podróży. Jak zrzucenie ciężkiego plecaka z ramion. Jak opadnięcie w wygodny, ulubiony fotel… jak łyk czystej wody.
Tak właśnie jest z tymi Kobiecymi Kręgami… to przebywanie w uczuciu zaufania, bezpieczeństwa i komfortu. Znasz to?
To jest jak powrót do domu – do takiego bycia u siebie, we właściwym miejscu i czasie.
I to poczucie oparcia będzie osią naszych kobiecych spotkań, jednak oprócz zaufania i bezpieczeństwa – zapraszamy również światło, lekkość i kreatywność do naszej przestrzeni Kobiecej. Dlatego nasze Kobiece Kręgi nazwałyśmy Świetlistymi.
Przygotowałyśmy dla Was cykl 7 Kobiecych Spotkań Pełniowych, które będą pewną całością.
Cyklem, procesem budowanym indywidualnie i wraz z Kobietami na przestrzeni najbliższego półrocza.
Wspólnie stworzymy wielobarwną mandalę kobiet – które w swoim życiu pragną więcej:
– umiłowanie siebie
– siły płynącej ze wspólnoty
– ukierunkowania poprzez różnorodne ćwiczenia
– kultywowania wdzięczności
– spotkanie ze swoimi emocjami
– cielesności, ruchu i świadomego oddechu
– rozbudzanie kreatywności

Pierwsze spotkanie uziemi nas i skupi na czakrze podstawy.

Prowadzące: Paulina Święcańska i Viorkia Zagórowska

20220107_154442_0000

Świetliste kręgi Kobiet I Krąg 1

Pierwsze spotkanie uziemi nas i skupi na czakrze podstawy. Będziemy pracowały ze swoimi rodem, ukorzenieniem i czerpaniem energii z wnętrza ziemi poprzez wizualizację oraz medytację w ruchu. Zasiejemy ziarno, które przez kolejne 7 spotkań bedzie się rozwijać i kiełkować. Porozmawiamy także o zasadach kręgu i poczuciu bezpieczeństwa w swobodnym wyrażaniu siebie wśród innych kobiet. To nasze pierwsze spotkanie więc bedzie także wiele niewiadomych i niespodzianek.

Prowadzące: Paulina Święcańska i Viorkia Zagórowska

Świetliste kręgi Kobiet I Krąg 2

Przyjemność i radość płynąca z życia, akceptacja zmian i życie z flow, radość z własnej seksualności.
Na pierwszym spotkaniu skonfrontowałyśmy się z uziemieniem, zapoczątkowaniem czegoś nowego, oswojeniem w nowej sytuacji tu i teraz. Nasze spotkanie odbyło się w małej przytulnej kameralnej sali gdzie bezpiecznie mogłyśmy zapoczątkować coś nowego.
Na drugi świetlisty krąg zapraszamy Was do dużej sali gdzie będziemy oprócz rozmów poruszać także swoje ciała do muzyki aby poczuć przepływ, radość i przyjemność w sposób czysto fizyczny a to również, przełoży się na emocje…
Życie jest pełne małych radości, z których mamy prawo korzystać. Poczucie komfortu we własnym ciele ma nam dawać przyjemność z doświadczania każdego momentu.
Radość i optymizm z nowych rzeczy ze zmian to naturalny stan zdrowia fizycznego i psychicznego gdzie mamy przestrzeń i otwartość na kolory, piękno, kreatywność i miłość.
Soczyście i w pełni można żyć i cieszyć się będąc w tu i teraz.
A jak to zrobić?
Nad tym wspólnie będziemy się zastanawiać teoretycznie i praktycznie podczas drugiej pełni w tym roku wymieniając się swoimi doświadczeniami, praktykami i wspólna przestrzenią nieskrepowanego ruchu naturalnego przy muzyce.

Prowadzące: Paulina Święcańska i Viorkia Zagórowska

20220224_203000_0000

Świetliste kręgi Kobiet I Krąg 3

Tematem naszego trzeciego Kręgu Kobiet będzie poczucie PEWNOŚCI SIEBIE i swojej personalnej mocy do kreowania życia takiego jakiego się prawdziwie pragnie.
To spotkanie odbędzie w przepływie i równowadze trzeciej czakry splotu słonecznego. Będziemy rozmawiać i pracować z ustalaniem swoich granic a tym samym ze swoją niezależnością i wolnością osobistą.
Ze zdrowym ego, prawem i sprawczością do realizacji swoich celów. To także oprócz racjonalnych decyzji mocna praca z intuicją i podążanie za jej prawdą – naszym prawdziwym ja. Jak zawsze możecie spodziewać się sporo tańca i ruchu.

W tym miesiącu aby wesprzeć naszych sąsiadów i przyjaciół z Ukrainy wszystkie wpłaty przeznaczymy na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Po kręgu prześlemy informację gdzie wpłaciliśmy zebrane pieniądze.

Prowadząca: Paulina Święcańska

świetliste kręgi kobiet tło1fb

Świetliste kręgi Kobiet I Krąg 4

Na naszym lV już Świetlistym Kobiecym Kręgu będziemy zgłębiać tajniki przestrzeni serca, ducha i miłości. Miłość, przyjemność i równowaga w życiu to akceptacja zmian i życie w przepływie, w radości i kontakcie z własną sensualnością. Gwiazda to symboliczny obraz przedstawiany w ikonografii hinduskiej ANAHATĘ – czyli czarkę serca. Dwa trójkąty skierowane do siebie wierzchołkami, przenikają się i tworzą gwiazdę – graficznie przedstawienie pojednania nieograniczonej przestrzeń „ojca nieba”i miękkości i witalności „matki ziemi”. Upraszczając można powiedzieć że jest to harmonia pomiędzy żeńską a męską energią. Między światłem a cieniem. Między dynamiczną energią agresji, dominacji, ukierunkowania, fokusu i działania a delikatną i lekką energią przepływu, oraz odżywczej, zmysłowej przujmujacej receptywności. Czakra serca jest przestrzenią łączącą w sobie to wszystko co wzniosłe i uduchowione z tym co przyziemne i materialne. Jej pojemność jest nieograniczona i z tego co słyszałam czakra ta też jest ruchoma. Na naszym lV już Świetlistym Kobiecym Kręgu będziemy zgłębiać tajniki przestrzeni serca, ducha i miłości.

Prowadząca: Viorkia Zagórowska

20220425_111214_0000

Świetliste kręgi Kobiet I Krąg 5

Tym razem popracujemy z czakrą gardła i swobodnym przepływem własnej ekspresji. Posłuchamy swojego głosu w naturalnym i swobodnym śpiewie a także poczujemy czym jest cisza. Czakra gardła jest związana z komunikacją i swobodnym wyrażaniem swoich emocji. Jest łącznikiem między ciałem a umysłem. Jest także związana z słuchaniem innych i siebie a tym samym zaufaniem do siebie i innych.
Przy jej harmonii i balansie wyrażamy kim w rzeczywistości jesteśmy bez zbędnych masek i filtrów. Możemy pozwolić sobie na mówienie o swoich potrzebach i pragnieniach w lekkości i radości. Patrzcie zatem w niebo i delektujcie się tą przestrzenią, jednocześnie łącząc się z błękitem, kolorem który przypisany jest piątej czakrze gardła.

Prowadząca: Paulina Święcańska

20220425_104519_0000

Świetliste kręgi Kobiet I Krąg 6

Podczas szóstego spotkania popracujemy z szóstą czakrą trzeciego oka. Połączymy intuicję z naszą wizją tak, że wszystko stanie się bardziej jasne i klarowne. Poza fizyczną realnością jest jeszcze nasza intuicja, której należy oddać głos aby życie płynęło z Flow. Podczas tego spotkania oprócz rozmów i spotkania na poziomie werbalnym każda z nas stworzy mandalę, które wykreujemy z naszej wyobraźni i marzenia serca tak aby podążyć w kreacji artystycznej za głosem intuicji. Materiały plastyczne będa na miejscu.

Prowadząca: Paulina Święcańska

20220823_114423_0000(1)

Świetliste kręgi Kobiet I Krąg 7

Zapraszamy Was na ostatniego z cyklu Świetlistych Kręgów Kobiet.

Będzie on zupełnie inny niż wszystkie pozostałe. Podczas wrześniowej pełni na koniec lata zachęcamy Was abyście w Waszych wspólnotach i najbliższym otoczeniu zrealizowały krąg wzajemnego wsparcia, budowania społeczności, pracy z empatią i emocjami. To Wasz czas no realizację czegoś nowego i wejście w świat kreacji, trzymania przestrzeni, inicjowania zmiany.

W naszym cyklu 7 spotkań i pracy z 7 czakrami kolej na czakrę korony i pracę z duchowością, harmonią i głębokim zaufaniem do siebie. A zatem zaufajcie sobie.

Niech wybrzmią wasze kręgi, które stworzycie 10 września podczas pełni, a które tworzyć będą wielobarwną mandalę kobiet
SPOTKANIE 7 – WASZE SPOTKANIA W KOBIECYCH KRĘGACH ZAINICJOWANE PRZEZ WAS
Zachęcamy do skorzystania z 7 czakry jako przewodnictwa w czuciu bezwarunkowej miłości do siebie i współczucia, prawdziwego połączenia ze światem a tych połączeń może być i jest tak wiele, czucia sensu waszego istnienia. Dużej samoświadomości i duchowości.
Niech 7 czakra prowadzi Was w nowym kierunku, w którym tworzycie i dzielicie się z innymi kobietami. Wybierzcie miejsce i godzinę i zaproście bliskie Wam kobiety.

Poprowadźcie zatem swój autorski krąg w gronie przyjaciółek, rodziny, znajomych kobiet w waszej społeczności lokalnej.