Film Taneczny EDGE

„EDGE” to opowieść o relacji dwojga ludzi, balansującej „na krawędzi”. Pełna różnorodnych emocji historia jest osadzona w otoczeniu dotkniętym pandemią oraz protestami kobiet w Polsce. Zależało nam aby nie dawać łatwych odpowiedzi, a raczej klucze interpretacyjne do wielu historii, które mogły się wydarzać i wydarzały w jednym z trudniejszych momentów we współczesnym świecie. W 2020 – roku globalnej pandemii oraz walki o prawa kobiet i osób LGBT+ w Polsce.

W realizacji filmu została wykorzystana technika tańca Modal Underground, która jest bardzo fizyczna i kontaktowa. Ma również w sobie wiele archetypowych elementów wyraźnego podziału na role męskie i żeńskie, co jeszcze bardziej nadaje tej historii wydźwięk polityczno-społeczny w opisanym wyżej kontekście.

Balansowanie na krawędzi zatracenia i destrukcji na wielu polach egzystencji człowieka jest elementem naszych czasów, które bez radykalnych działań i obudzenia świadomości może doprowadzić do katastrofy. EDGE pokazuje historie na krawędzi, ale to widz dopowiada zakończenie zgodne z własnym sumieniem i światopoglądem.

Specyfikacja techniczna
shooting format: MP4 H264
aspect ratio: 16:9

Data premiery: 21.01.2021 rok
Czas trwania: 14’17 

Twórcy filmu:
Koncepcja, scenariusz, reżyseria: Paulina Święcańska
Wsparcie reżyserskie: Jakub Półtorak
Choreografia: Thierry Verger
Kreacja postaci, taniec: Claire Saintard, Marek Klajda
Zdjęcia i montaż: Paweł Głogowski
Muzyka: Anna Jędrzejewska
Grafika: Jakub Zalewski
Charakteryzacja: Natalia Kordek

Produkcja: Mazowiecki Instytut Kultury
Organizator: Fundacja Artystyczna PERFORM

Premiera filmu- Wydarzenie FB- KLIKNIJ TUTAJ
Trailer II- KLIKNIJ TU